SEZON 2021/2022

2021/2022

28.11.2021
Udany rewanż z Cracovią

Trzy dublety i jeszcze jedno celne trafienie zapewniły wygraną i komplet punktów żakom młodszym UKS KTH w ligowej potyczce z rówieśnikami z Krakowa. Kryniczanie tym samym odwdzięczyli się Młodym Pasom za porażkę sprzed miesiąca na swoim terenie. Pokonanie lidera pozwoliło katehetom awansować w ligowej tabeli.

Mecz z niepokonanym dotąd zespołem, w dodatku na jego lodowisku jest zawsze dużym wyzwaniem, w miniony piątek młodzi kateheci takie wyzwanie podjęli i co najważniejsze przekuli go na swój sukces. Pierwsze minuty konfrontacji, kiedy już na wstępie gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie, nie napawały optymizmem, jednak sukcesywne odrabianie strat i konsekwentne podążanie za wciąż uciekającym wynikiem sprawiły, że w połowie meczu kryniczanie doprowadzili do wyrównania, a tuż przed drugą przerwą objęli prowadzenie. Z początkiem ostatniej części spotkania Cracovia wypracowała remisowe trafienie, ale trzy zdobycze uzyskane w kolejnych minutach gry dały ponownie prowadzenie mineralnym i w miarę bezpieczny dystans, który ostatecznie zapewnił UKS KTH wygraną. Kateheci jako pierwsi zwyciężyli niepokonanego dotąd rywala, a cenne punkty pozwoliły awansować w ligowej tabeli na drugie miejsce.

Pierwsze trafienie i sygnał do wyrównanej walki dał kryniczanom Paweł Makuch wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Na kolejną bramkę rywali odpowiedział Adam Obrzut świetnie odnajdując się w czasie kiedy mineralni bronili się w osłabieniu. Dwa uzyskane w krótkim odstępie czasu celne strzały Łukasza Ferka pozwoliły po raz pierwszy objąć prowadzenie, a kiedy krakowianie wyrównali, ponowną przewagę UKS KTH zapewnił drugi gol Adama Obrzuta. A wygraną przytwierdziły dwie zdobycze Krzysztofa Potoka.

Następny ligowy bój katehetów w niedzielę 28 listopada, a później dopiero w połowie grudnia.

26.11.2021 - żacy młodsi
MKS Cracovia - UKS KTH 5 - 7 (2-1,1-3,2-3)
    00:58 1 - 0 Michał Olszewski
    09:41 2 - 0 Mikołaj Barcik - Bartłomiej Kapica
    15:57 2 - 1 Paweł Makuch - Mateusz Kipiel (+1)
    59:35 5 - 7 Wiktor Kudasik - Mikołaj Barcik, Bartłomiej Kapica

kary: Cracovia 12 min. - UKS KTH 10 min.
sędziowali: Krzysztof Siemek i Krzysztof Zawiłowicz

MKS Cracovia Kraków:
Dorian Łuszczek-Bień, od 32:10 Michał Hansbach - Hleb Vasilyeu (2), Michał Olszewski (4); Wiktor Kurek (2), Feliks Muzyka, Maksymilian Ślusarek - Jan Bobak, Szymon Jarosz; Mikołaj Barcik, Bartłomiej Kapica, Wiktor Kudasik - Miłosz Wojas (2), Marek Magirowski; Olaf Pietrzyk, Franciszek Maciaszek - Tymon Ganew, Szymon Kania (2) - trener Marcin Cieślak, kierownik Michał Kurek

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Wiktor Kruczek - Oliwier Hurej (2), Patryk Mosoń; Adrian Dubel (2), Adam Obrzut (2), Łukasz Ferek - Szymon Jacher, Tomasz Klimek (2); Filip Kamiński, Paweł Makuch, Krzysztof Potok - Oskar Mordarski, Jakub Nowakowski(2); Andrey Parfenov, Mateusz Kipiel, Jakub Matiaszek - Igor Koban - trener Tomasz Cieślicki, kierownik Tomasz Ferek

27.11.2021

Lp. Drużyna - Grupa A M PKT BR 1. MKS Cracovia 5 12 58-30 2. UKS KTH Krynica 6 9 44-31 3. Niedźwiadki Sanok 4 9 33-36 4. MKS Podhale 4 6 35-21 5. KH Dębica 5 0 27-79