SEZON 2021/2022

2021/2022

13.02.2022
ŻM: piękny pościg bez satysfakcji

W Nowym Targu kateheci zawsze rozgrywają ciekawe spotkania, nie inaczej było również w drugą niedzielę lutego. W kolejnej ligowej potyczce nie brakowało walki, nieoczekiwanych zwrotów akcji i tlącej się do ostatnich sekund nadziei. Żal jedynie, że do pełnej satysfakcji zabrakło kryniczanom upragnionych punktów.

żacy młodsi

Spotkanie żaków młodszych Podhala i UKS KTH nie przymierzając miało przebieg podobny do rywalizacji Finów ze Szwedami podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich odbywającej się tego samego dnia w Pekinie, z trzybramkowym prowadzeniem i udanym pościgiem rywali, jedynie finisz w Nowym Targu był odmienny. Młode Szarotki już w pierwszej tercji trzema celnymi trafieniami uzyskały przewagę, umożliwiającą kontrolowanie gry w dalszych częściach meczu, nowotarżanie nie wykorzystali jednak tego atutu. Na początku drugiej odsłony gol Krzysztofa Potoka poderwał kryniczan, którzy kilka minut później za sprawą Adama Obrzuta zdobyli jeszcze kontaktową bramkę, a tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji Mateusz Kipiel wyrównał wynik. Piękny i skuteczny pościg dał kryniczanom nadzieję na korzystniejsze rozstrzygnięcie pojedynku, potrzebny był tylko decydujący strzał. Ale ten przypadł w udziale gospodarzom i w połowie tercji Górale ponownie objęli prowadzenie. Mineralni w końcówce meczu wycofali jeszcze bramkarza wprowadzając dodatkowego gracza w polu, ale manewr ten nie przyniósł oczekiwanego efektu i wygraną zapisali na swoje konto Górale.

Po jedenastu meczach drużyna UKS KTH wciąż na czwartej pozycji ze stratą sześciu punktów do poprzedzającej w zestawieniu Cracovii. W terminarzu do rozegrania jeszcze dziewięć spotkań. (e2rds)

13.02.2022 - żacy młodsi
MMKS Podhale - UKS KTH 4 - 3 (3-0,0-2,1-1)

MMKS Podhale Nowy Targ:
Aleksander Szlachtowski, od 30:28 Jakub Knap - Bartlomiej Walicki, Adrian Jędrol (2); Szymon Zubek, Eryk Duda (2), Miłosz Rzeczkowski - Patryk Węglarczyk (4), Helena Jaszczyk; Mieszko Szlachtowski, Hubert Siaśkiewicz, Bartosz Parszywka (2) - Piotr Danel, Tomasz Hnatkiewicz, Maciej Marek, Damian Filas - trener Ryszard Kaczmarczyk

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Wiktor Kruczek - Oliwier Hurej, Patryk Mosoń; Adrian Dubel, Adam Obrzut, Łukasz Ferek - Szymon Jacher, Tomasz Klimek; Adrian Lubański, Paweł Makuch, Krzysztof Potok (2) - Oskar Mordarski, Jakub Nowakowski; Andrey Parfenov, Mateusz Kipiel, Jakub Matiaszek - trener Tomasz Cieślicki

13.02.2022
Lp. Drużyna M PKT BR 1. Niedźwiadki Sanok 15 39 116-79 2. MMKS Podhale 14 30 114-56 3. MKS Cracovia 13 18 109-86 4. UKS KTH Krynica 11 12 70-66 5. KH Dębica 13 0 53-175

13.02.2022
Lp. Zawodnik Klub M B A Pkt Pim 1. Michał Olszewski CRA 13 35 13 48 10 2. Kacper Suchecki SAN 14 29 19 48 14 3. Łukasz Burczyk SAN 14 21 24 45 2 4. Antoni Sroka SAN 10 21 21 42 20 5. Paweł Makuch KTH 11 17 8 25 10 6. Mieszko SzlachtowskiPOD 13 11 14 25 10 7. Łukasz Ferek KTH 11 13 11 24 2 8. Hleb Vasilyeu CRA 13 17 5 22 18 9. Bartłomiej Kapica CRA 12 15 7 22 4 10. Krzysztof Moraniec DĘB 13 15 6 21 16