SEZON 2012/2013

2012/2013

02.12.2012
Grad bramek pod Parkową

Ostre strzelanie zaprezentowali młodzicy i żacy KTH KM w sobotnim starciu z rówieśnikami zza południowej granicy, starsi hokeiści pokonali rywali 13-0, młodsi 14-9.

Krynicka młodzież przygotowująca się do dwóch dni meczowych w bieżącym tygodniu po odwołaniu niedzielnych spotkań całą energię wykorzystała w starciu z zespołami Michaloviec.

Młodzicy nie dali szans rywalom i punktowali bramkarza przeciwników od pierwszych minut spotkania. Ostatni gol padł sekundę przed końcowym gwizdkiem. Trzy gole i trzy asysty zaliczył w tym starciu Patryk Krężołek i dzięki temu po dziesięciu meczach w rozgrywkach ligi słowackiej jest najskuteczniejszym graczem krynickiego zespołu (9 goli, 8 asyst). Po wygranej z Michalovcami drużyna KTH KM awansowała na pierwsze miejsce w tabeli grypy słabszej.

DawidKrynicki
Dawid Krynicki (r.2000)
w meczu z Michalovcami zdobył pięć bramek
Nieco inną drogą do wygranej doszli kryniccy żacy. Po wyrównaniu wyniku przez gości na 2-2 w połowie pierwszej tercji, młodzi kateheci małymi krokami, systematycznie po dwie lub trzy bramki, zwiększali dystans nad rywalami. W 54 minucie meczu prowadzili 14-6, ale rozprężenie w ostatnich minutach konfrontacji kosztowało utratę jeszcze trzech goli. Dzień konia w krynickiej drużynie miał nomen omen Krynicki Dawid autor pięciu bramek. Cztery celne trafienia oraz cztery asysty zaliczył, jak zawsze bramkostrzelny i najskuteczniejszy w uzdrowiskowym teamie (16 goli i 11 asyst w lidze słowackiej), Damian Tyczyński. Kolejne trzy dorzucił bardzo aktywny w ostatnim czasie Krzysztof Petryla. Czterokrotnie krążek do bramki rywali trafił z podania defensora Patryka Gosztyły. Asystę zaliczył także bramkarz Patryk Janusz. Aktualnie zespół żaków KTH KM zajmuje w tabeli grupy słabszej drugie miejsce, z równa liczba punktów, za drużyną Podhala, z którą zmierza się (także młodzicy) w następnej kolejce 8 grudnia.

młodzikKTHKM 01.12.2012 - 9 klasa
KTH KM - HKM Michalovce 13 - 0 (3-0,2-0,8-0)

KTH KM Krynica-Zdrój:
Rościszewski (Bielawski n/g) - Krok (2), Bodziony (2), Grebla, Kopyściański, Krężołek - Fryz, Żelasko (2), Zygmunt, Przyborowski (4), Dudzik (2) oraz D.Piksa - trener R.Witassek

HK Mládež Michalovce:
Tkačik - Pečeňák, Halapy (4), Miľo, Slobodník, Hospodár - Pál, Jenčo, Sklár, Krajnik, Pavlo oraz Mitrík (2)- trener I.Kralik

ŻakKTHKM 01.12.2012 - 7 klasa
KTH KM - HKM Michalovce 14 - 9 (4-2,7-3,3-4)
    12 - 5 42:06 Tyczyński - Petryla - Gosztyła
    12 - 6 44:21 Duránik - Maťašová - Mihaľo (+1)
    13 - 6 49:06 Petryla - Tyczyński
    14 - 6 53:23 Tyczyński
    14 - 7 54:44 Lačný - Kmec (+1)
    14 - 7 57:46 Duránik - Dzurinová - Mičej
    14 - 9 57:56 Lačný - Tabiš

kary: KTH 20 min. - Michalovce 8 min.

Hebda, od 30:48 Janusz - Gosztyła, M.Piksa, Krynicki (2), Tyczyński, Petryla - Porosło (6), Kosztyła, Świadek (8), Grabowski (2), Holender - Majoch, Sajdak, K.Zachradnik, Krzak (2), Blicharz - trener R.Tyczyński

Bugeľ, od 30:48 Výrostko - Olejár, Kmec, Tabiš, Lačný (4), Bajužik - Makeľ, Mičej, Lacko, Mihaľo, Duránik - Dzurinová (4), Prevercíková, Šalapa, Maťašová, Riník - trener I.Kralik