SEZON 2012/2013

2012/2013

12.01.2013
PLHK: pięć goli Anety

12 stycznia w sobotnie przedpołudnie krynickie hokeistki podejmowały zespół niżej notowanej w ligowej tabeli Cracovii, niespodzianki nie było, mecz wysoko wygrała uzdrowiskowa drużyna. Pięć goli zapisała na swoim koncie najskuteczniejsza zawodniczka MKHL Aneta Cygan.

PLHK Początek spotkania bardzo wyrównany i spokojny, dwie bramki zdobyły gospodynie, bez skrupułów wykorzystując liczebne osłabienie rywalek, ale tuż przed przerwą jedno trafienie zaliczyły również krakowianki. W drugiej odsłonie krynickie hokeistki podkręciły licznik pięciokrotnie pokonując golkiperkę przyjezdnych, a tracąc zaledwie jednego gola. Piękną bramkę zdobyła kapitan zespołu Agnieszka Pióro, na listę strzelców wpisała się także m.in. Karolina Szewczyk, która w tym dniu występowała zmagając się z kontuzją kolana. Kilku innych zawodniczkom grę uprzykrzało przeziębienie, a także dokuczliwe potłuczenia - pamiątki z wyjazdowego meczu sprzed tygodnia. Mimo to także w trzeciej tercji wypadły lepiej od rywalek. Ósmy punkt zdobyty tuż po drugiej przerwie nieco uśpił czujność miejscowych, co owocnie spożytkowała Cracovia dwukrotnie pokonując Justynę Szewczyk dzielnie strzegącą krynickiej bramki w kilku ostatnich meczach pod nieobecność chorej Gabrysi Mizera. Jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Janusza Pióro, na 9-4 podwyższyła Karolina Darłak, a sekundę przed końcową syreną ostatecznie wynik ustaliła Aneta Cygan, udowadniając jedną z hokejowych zasad, że warto grać do końca. Było to piąte celne trafienie Anety w tej konfrontacji.

Za tydzień zespół MKHL czekają trudne pojedynki z mocnymi zespołami Unii Oświęcim i Białych Jastrzębie. Obydwa spotkania na krynickim lodowisku.