SEZON 2012/2013

2012/2013

05.04.2013
Rewanż również dla Orląt [fot.]

Drugą wygraną odnotowała reprezentacja Polski w sparingowych spotkaniach z czeskim zespołem HC RT Torex Poruba. Obydwa mecze zakończyły się podobnym wynikiem, po czwartkowym zwycięstwie 7-4, w piątek Biało-Czerwoni pokonali rywali 7-3.

Wysoki wynik Orlęta zapewniły sobie w ostatniej odsłonie aplikując przeciwnikom aż pięć goli. Do czterdziestej minuty spotkanie było wyrównane, co prawda bardziej żywiołowo prezentowali się kadrowicze, zmuszając czeskiego golkipera do częstych interwencji łącznie oddając trzykrotnie więcej strzałów od rywali, ale skuteczniejsi okazali się goście i to oni byli w posiadaniu jednobramkowej przewagi. Dla Polski dwukrotnie celnie trafiał Bartosz Fraszko, dla Poruby dwa gole zdobył Martin Csomor, jednego Marek Smrcka. Tuż po drugiej przerwie gospodarzom dał wyrównanie Artur Budzowski, a od połowy tercji polska młodzież systematycznie powiększała przewagę. Piękną bramkę, na 6-3, z rzutu karnego ustrzelił Radosław Sawicki, a wyniku dopełnili Przemysław Michalski, Maciej Bielec i Patryk Wronka.

Spostrzegawczość i szybkie decyzje trenera Andreja Parfionowa pozwoliły po pierwszej tercji czwartkowego spotkania wychwycić mankamenty polskiej defensywy i zaobserwować styl gry rywali, a rotacje w składzie i dobór taktyki przyniosły skutek w obydwu meczach. Być może owocować będą także w trzecim pojedynku z tym samym przeciwnikiem 9 kwietnia w Tychach.

W piątkowych zawodach w zespole reprezentacji dobrze zaprezentowali się kryniczanie - Karol Kisielewski i Adam Kałużny. Nie punktowali, ale dobra postawa na lodzie może być atutem w walce o miejsce w składzie na mistrzowski turniej.