SEZON 2012/2013

2012/2013

14.04.2013
Polki pozostają w IIA

W ostatnim swoim meczu mistrzostw świata Dywizji IIA polskie hokeistki uległy drużynie Australii i ostatecznie zajęły piąte miejsce w grupie.

Logo Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 28 minucie gry, niestety dla zespołu z szóstego kontynentu, chwilę później Australijki prowadziły dwoma golami. Polki szybko odpowiedziały celnym trafieniem Magdaleny Czaplik, a tuż po rozpoczęciu trzeciej odsłony wyrównała Katarzyna Frąckowiak. Remis utrzymał się zaledwie pięć minut, za sprawą jednej z najskuteczniejszych hokeistek tego turnieju Andrei Steranko, rywalki ponownie wyszły na prowadzenie, a w ostatnich minutach spotkania podwyższyły na 4-2.

Dwa zwycięstwa i trzy przegrane spotkania uplasowały polski zespół na piątej pozycji, do niższej dywizji spadła drużyna Słowenii, a awans wywalczyła reprezentacja Węgier.

We wszystkich meczach mistrzostw polskiego zespołu wystąpiły cztery powołane do kadry kryniczanki - dwie zawodniczki MKHL Krynica i dwie reprezentujące inny klub. Swój debiut w mistrzostwach dwiema bramkami zaakcentowała Karolina Szewczyk, a Aneta Cygan, również występująca po raz pierwszy, w dodatku w formacji defensywnej, jako jedna z dwóch Polek zakończyła mistrzostwa z dodatnim wynikiem w rankingu +/-. Jedno celne trafienie odnotowała Izabela Malinowska.

zawodniczka (mecze/gole)PosGAPIM+/-SG%
Szewczyk Karolina (8/2)F2000100
Malinowska Izabela (23/6)D106-512,5
Cygan Aneta (5/0)D00220
Mizera Katarzyna (15/0)D000-20
Pos - pozycja, F - napastniczka, D - obrończyni, G - gole, A - asysty, PIM - karne minuty, +/- bilans obecności na lodzie przy bramkach zdobytych i straconych, SG% - procentowa wartość zdobytych goli do oddanych strzałów