SEZON 2012/2013

2012/2013

07.10.2012
Młodzicy punktują

Ciekawy mecz rozegrały zespoły młodzików KTH KM i oświęcimskiej Unii w niedzielne popołudnie na krynickim lodowisku. Ładna gra i sporo bramek złożyły się na dobre widowisko.

Do spotkania kryniczanie przystąpili w minimalnym składzie, co naprzeciw pełnych czterech formacji rywali nie sprawiało dobrego wrażenia. Pozory jednak mylą, w 16 minucie meczu gospodarze prowadzili już 5-0. Jeszcze przed pierwszą przerwą oświęcimianie zmniejszyli przewagę o dwa oczka, na początku drugiej odsłony jeszcze raz pokonali krynickiego bramkarza, a w połowie tercji dołożyli kolejne dwa gole, ale dwa celne trafienia podopiecznych Roberta Witasska pozwoliły po czterdziestu minutach gry nadal utrzymać przewagę. Ostatnia część konfrontacji ponownie należała do miejscowych, których snajperzy czterokrotnie wpisali się do protokołu, rywale odpowiedzieli tylko dwiema bramkami i spotkanie zakończyło się zwycięstwem katehetów 11-7. Czterokrotnie golkipera Unii pokonał Patryk Krężołek, dla uzdrowiskowego zespołu trafiali ponadto Daniel Dudzik, Adam Krok i Marcin Czajka dwukrotnie oraz Kacper Żelasko, który wyróżniał się sporą aktywnością tak w defensywie (nominalny obrońca), jak i akcjach ofensywnych. U przeciwników cztery gole zdobył Daniel Swaożba, pozostałe Marcel Hatłas, Jakub Krzak i Sławomir Paskudzki. To drugie zwycięstwo młodych kryniczan w rozgrywkach ligi krajowej, przed dwoma tygodniami komplet punktów zainkasowali w Nowym Targu. Za tydzień wyjazdowy ligowy mecz w Dębicy.

07.10.2012 - młodzik
KTH KM - Unia Oświęcim 11 - 7 (5-2,2-3,4-2)
    9 - 6 44:50 Swaożba - Paskudzki
    10 - 6 47:13 Krężołek - Bodziony - Czajka (+1)
    10 - 7 50:08 Paskudzki - Swaożba
    11 - 7 54:42 Czajka - Krężołek - Przyborowski

kary: KTH 12 min. - Unia 6 min.
sędziowali: T.Radzik i T.Wilk

KTH KM Krynica-Zdrój:
Bielawski, od 40:00 Rościszewski - Krok, Fryz, Słota (2), Kopyściański, Dudzik - Żelasko (2), Gogoc (2), Bodziony (4), Krężołek (2), Czajka - trener R.Witassek

UKH Unia Oświęcim:
Mytnik, od 20:00 Kubas - Gądek, Iwaniak, Hatłas, Krzak (4), Kasperek - Zygmunt, Wieczorek, Paskudzki (2), Swaożba, Śreniawski - Zdechlikiewicz, Metyk, Prusak, Flasz, Banot - Bachta, Górny, Wojtarowicz, Sołtys, Grzesina - trener W.Magiera