SEZON 2012/2013

2012/2013

08.10.2012
Żacy rzutem na taśmę

Przysłowiowym rzutem na taśmę drużyna żaków KTH KM wygrała ligową potyczkę z rówieśnikami z Oświęcimia w minioną niedziele na krynickim lodowisku. Konfrontację rozstrzygnęły rzuty karne.

Pierwsza tercja zakończyła się przy stanie 1-1, w kolejnej rywale zdobyli jeszcze trzy gole, a kryniczanie odpowiedzieli tylko jednym. Ten dwubramkowy dystans goście utrzymywali bardzo długo. Dopiero kontaktowa bramka zdobyta w połowie ostatniej tercji dodała miejscowym animuszu i nadzieję na inny wynik, jednak rywale w niedługim odstępie czasu ponownie uzyskują dwupunktową przewagę. Kiedy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte przełom przyniósł gol zdobyty przez Damiana Tyczyńskiego (trzeci w tej konfrontacji) podczas gry kryniczan w osłabieniu. Miejscowi poszli za ciosem i chwilę później po samotnym rajdzie Norberta Krzaka zakończonym celnym uderzeniem, na niespełna cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu wyrównali. W myśl nowych zapisów Regulaminu w przypadku remisu po trzech tercjach spotkanie rozstrzygają rzuty karne - bez dogrywki. W tym elemencie rywalizacji skuteczniejsi byli kateheci, rywale nie zdołali pokonać golkipera uzdrowiskowej drużyny Patryka Janusza, a strzegący bramki Unii Marcin Tarnowski skapitulował przy strzałach Damiana Tyczyńskiego i Adama Świadka, któremu zapisano na konto bramkę decydującą o wygranej gospodarzy.

07.10.2012 - żak
KTH KM - UKH Unia Oświęcim 6 - 5 K (1-1,1-3,3-1; 1-0)
    5 - 5 56:08 Krzak
    6 - 5 60:00 Świadek (decydujący rzut karny)

kary: KTH 10 min. - Unia 12 min.
sędziowali: T.Radzik i T.Wilk

KTH KM Krynica-Zdrój:
Hebda, od 25 Janusz - Gosztyła, M.Piksa, Krynicki (2), Tyczyński (2), Świadek (6) - Kosztyła, Mazur, Petryla, Grabowski, Krzak oraz Padoł, Holender - trener R.Tyczyński

UKH Unia Oświęcim:
Tarnowski, od 40:00 Chowaniec - Noworyta, Kot (4), Szymeczko (2), Hurnik, Szłaśny - Wojciechowski, Gawron, Magiera, Kubas, Ziemniak (4) - Bibrzycki, Żelichowski, Kupiec, Wołek (2), Wątor - trener W.Magiera