SEZON 2020/2021

LIGA ŻAKÓW STARSZYCH MOZHL
UKS KTH Krynica-Zdrój - sezon 2020/2021 - informacje

Rozgrywki w kategorii ŻAK STARSZY prowadzone są przez Okręgowe Związki Hokeja na Lodzie:
  • Śląski ZHL - 8 zespołów
  • Małopolski OZHL - 6 zespołów
  • Kujawsko-Pomorski OZHL - 6 zespołów

Żacy Starsi UKS KTH uczestniczą w rozgrywkach prowadzonych przez Małopolski OZHL.
Trenerem drużyny żaków starszych UKS KTH w sezonie 2020/2021 jest Adrian CHABIOR.

• KH Dębica
Zawodnikami drużyn Żaków Starszych w okręgu Małopolskiego OZHL w sezonie 2020/2021 mogą być:
  • chłopcy - z roczników 2007 (14 lat) i 2008 (13 lat) oraz zawodnicy z roczników 2009 (12) po uzyskaniu zgody lekarza sportowego, rodziców / opiekunów prawnych, na wniosek klubu i za zgodą PZHL z zastrzeżeniem, iż w meczu może występować nie więcej niż 5 zawodników z ww rocznika.
  • dziewczęta - z roczników 2005 (15 lat), 2006 (14 lat), 2007 (13 lat), 2008 (14 lat).
Drużyna musi posiadać w czasie meczu minimum 10 zawodników + 2 bramkarzy (zawodniczki nie wliczają się do obowiązkowego limitu 10 zawodników).
Liczba spotkań w sezonie - 18.
Dni rozgrywkowe - sobota lub niedziela.
Rozgrywki muszą zakończyć się do dnia 15.03.2021 roku.

System rozgrywek:
  • Po rozegraniu sezonu zasadniczego w okręgach SZHL, MOZHL, K-POZHL, stanowiącego eliminacje do Turnieju Finałowego, zespoły z miejsc 1 uzyskują awans do Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego 2021, który rozegrany zostanie w terminie 19-21.03.2021 r.

Turniej Finałowy Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego
    mecze rozgrywane są systemem "każdy z każdym", zwycięzca wygrywa Turniej Finałowy
  • 19.03.2021
  • 20.03.2021
  • 21.03.2021

Sprawy regulaminowe:
  • Trzy walkowery oznaczaj wykluczenie z rozgrywek.
  • W trakcie sezonu zasadniczego, zawodnik może rozegrać w ciągu tygodnia (poniedziałek - niedziela) maksymalnie 3 spotkania (niezależnie od kategorii wiekowej). Po rozegraniu 3 meczów: piątek, sobota, niedziela zawodnik nie może uczestniczyć w meczu poniedziałkowym.
  • Mecz w Sezonie Zasadniczym trwa 3 × 20 minut, do rozstrzygnięcia dogrywka 5 minut (3 na 3), rzuty karne po 5.
  • Mecze Turnieju Finałowego Nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaka Starszego trwają 3 × 20 minut, do rozstrzygnięcia – dogrywka (5 minut w składach 3 na 3), rzuty karne (po 5).
  • Mecz wygrany w regulaminowym czasie gry: 3 punkty.
  • Mecz wygrany w dogrywce lub rzutach karnych: 2 punkty.
  • Mecz przegrany w dogrywce lub rzutach karnych: 1 punkt.
  • O miejscu w tabeli decyduje kolejno: liczba punktów, bezpośrednie mecze (punkty, różnica bramek), korzystniejsza różnica bramek, większa liczba strzelonych bramek, większa liczba wygranych spotkań w regulaminowym czasie gry, losowanie.
  • W przypadku, gdy trzy zespoły posiadają taką samą ilość punktów, decyduje tzw. mała tabela, do której zaliczane są tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
  • Gra ciałem jest dozwolona.
  • W meczach sezonu zasadniczego oraz turnieju finałowego, może uczestniczyć maksymalnie 5 zawodników zagranicznych, posiadających nadany PESEL (na liście zgłoszeniowej nie obowiązuje limit).
  • W turnieju finałowym, może uczestniczyć maksymalnie 23 zawodników: 20 graczy z pola oraz 3 bramkarzy (2 podstawowych i 1 rezerwowy).
  • Termin na przejścia oraz transfery zawodników upływa z dniem 31.01.2021 r.
  • Zespoły zobowiązane są do przeprowadzenia Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej dwukrotnie w ciągu sezonu: I termin – do 30.09.2020, II termin – do 31.05.2021. O terminie przeprowadzenia sprawdzianu należy powiadomić Wydział Szkolenia PZHL minimum 14 dni przed planowanym testem. Wydział Szkolenia PZHL jest uprawniony do delegowania swojego przedstawiciela celem monitorowania przebiegu wymienionych testów. W przypadku braku powiadomienia o terminie wykonania MTSF i testów specjalistycznych IIHF, Wydział Szkolenia PZHL może uznać, iż testy nie zostały przeprowadzone.
  • O wszystkich sprawach nie objętych niniejszym Regulaminem, decyduje Wydział Gier i Dyscypliny PZHL. Ponadto obowiązują zasady Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego, przepisy gry w hokeja na lodzie oraz Karomierz PZHL i Regulamin Opłat PZHL.