SEZON 2012/2013

2012/2013

20.09.2013
PHL: pierwsze punkty DT [fot.]

Na inaugurację rozgrywek ekstraligi, team 1928 KTH pokonał w wyjazdowym meczu brązowego medalistę poprzedniego sezonu zespół GKS Tychy 4-2.

PHL Do Tychów uzdrowiskowy zespół pojechał z aż ośmioma wychowankami KTH, którzy do sezonu przygotowywali się z zespołem pierwszoligowym. Nie zagrali za to Grzegorz Pasiut, Rafał Dutka i Mikołaj Łopuski. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo. W drugiej kibice obejrzeli trzy celne trafienia, dwa gole kryniczanom dał Krzysztof Zapała, gospodarze odpowiedzieli bramką zdobytą w przewadze przez Michała Kotlorza. Trzecią odsłonę podopieczni Jacka Płachty rozpoczęli grając w przewadze, nie wykorzystali tej okazji, ale wynik podwyższyli już przy pełnych stanach, na listę strzelców wpisał się Leszek Laszkiewicz. Riposta w wykonaniu Josefa Vitka ponownie zmniejszyła przewagę kryniczan i wynik 2-3 utrzymywał się przez dłuższy czas. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem Tomas Muhonen wykorzystał osłabienie rywali i po raz trzeci kryniczanie prowadzili dwiema bramkami. Tuż przed zakończeniem meczu scysja pod bramką Przemysława Odrobnego poskutkowała wykluczeniami, w rezultacie katehetom przyszło grać w czwórkę przeciw pełnej formacji gospodarzy, a następnie - po wycofaniu bramkarza - przeciw szóstce tyskich hokeistów. Zmiana wyniku nie powiodła się i ostatecznie zespół KTH wygrał pierwszy ligowy mecz 4-2. Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrano Michała Kotlorza i Krzysztofa Zapałę.

W drugiej formacji tyskiego zespołu wystąpili wychowankowie KTH - Jakub Witecki i Radosław Galant już piąty sezon reprezentujący barwy GKSu oraz Artur Gwiżdż powracający do Tychów po rocznej przerwie.

Ekstraligowa drużyna KTH w niedzielnej kolejce pauzuje, ale dwa wyjazdowe mecze w Opolu rozegrają kryniccy pierwszoligowcy. Obydwa spotkania - w sobotę i niedzielę - o godz. 18:30.