SEZON 2020/2021

2020/2021

07.03.2021
Jedenaście najazdów za dwa punkty

Aż jedenaście serii rzutów karnych potrzebne było do rozstrzygnięcia ligowego starcia żaków młodszych UKS KTH z zespołem Podhala. Wymagający przeciwnik z Nowego Targu tym razem zmierzyć się musiał z niezwykłą walecznością krynickich hokeistów, którzy nie tylko dali skuteczny odpór aktualnemu liderowi Grupy Małopolskiej, ale i wygrali ten pojedynek po rzutach karnych.

Dwa poprzednie starcia uzdrowiskowej drużyny z Szarotkami zakończyły się dwucyfrowymi zwycięstwami rywali, naturalnie więc, posiadając jeszcze w składzie najskuteczniejszego gracza ligi małopolskiej, zdawali się być faworytem i sobotniego pojedynku rozgrywanego na krynickim lodowisku. Skorzystali z tego przywileju skwapliwie obejmując prowadzenie w siódmej minucie gry i nieco później podwyższając na 2-0. Gole potwierdzały dobrą dyspozycję strzelecką przyjezdnych, ale obraz gry na lodowej tafli nie był tak jednoznaczny. Górale nakręcali dynamikę i inicjowali częste wypady pod krynicką bramkę, tyle, że gospodarze potrafili te zapędy tłumić wyprowadzając swoje akcje, jednak bez precyzyjnego wykończenia. Do czasu. Jeszcze w pierwszej tercji padł kontaktowy gol, a tuż po przerwie stan rywalizacji wyrównał się. Odważna gra przyniosła owoce, ale i rywale odkryli sposób na liczniejsze dogodne okazje inicjowane długimi podaniami z własnej strefy do umyślnego pod niebieską linią tercji katehetów. Ratunkiem była wówczas ofiarna walka krynickiej defensywy i ostatnia bramkarska garda. Przyjezdni ponownie objęli prowadzenie w 25 minucie gry, a w połowie meczu jeszcze powiększyli dystans. Gole te padły łupem Karola Kalaty, najwyżej sklasyfikowanego gracza w punktacji kanadyjskiej regionalnych rozgrywek i stały się dopełnieniem jego hat-tricka w tym meczu. Miejscowi również mozolnie pracowali nad zmianą wyniku na bardziej korzystny i równie często w tej części meczu gościli pod bramką rywali, nie mogli jednak znaleźć patentu na pokonanie golkipera Podhala. Podczas jednej z takich akcji, kiedy zakotłowało się pod bramką Szarotek, jeden z nowotarskich zawodników nakrył krążek znajdujący się w polu bramkowym uniemożliwiając dalszą grę. Za takie przewinienie w myśl przepisów dyktowany jest rzut karny, który dla katehetów wykonał najskuteczniejszy gracz uzdrowiskowej drużyny Paweł Makuch. I nie zawiódł, tym samym również zapisując na swoim koncie trzecie trafienie w tej konfrontacji. Przy minimalnej przewadze przyjezdnych zespoły rozpoczęły trzecią tercję. Seria wykluczeń na jej początku stwarzała okazję do zmiany wyniku po obydwu stronach, więcej zimnej krwi i sprytu wykazali w tych okolicznościach podopieczni Tomasza Cieślickiego i Damiana Dubla. Podczas gry w liczebnym osłabieniu po akcji rywali wyprowadzili kontratak zakończony celnym trafieniem Krzysztofa Potoka wyrównującym stan rywalizacji. Mimo usilnych starań obydwu zespołów o zakończenie meczu w podstawowym czasie, żadnej z drużyn przez kolejne piętnaście minut nie udało się już pokonać bramkarza przeciwników.

W rozgrywkach tej kategorii wiekowej zgodnie z obowiązującymi prawidłami przy remisie nie jest zarządzana dogrywka, ale rozstrzygnięcie zapada w rzutach karnych. W pierwszym etapie zawodnicy każdego z zespołów naprzemiennie wykonują po pięć najazdów, zwycięża ten zespół, który uzyska więcej celnych trafień i najczęściej właśnie pierwszy etap rozstrzyga mecz, ale w tym wypadku obydwie drużyny uzyskały po jednym golu, konieczne były więc kolejne rzuty osobiste. W tym etapie decyduje już rozstrzygnięcie pojedynczej serii, jeśli gracz jednej drużyny odnotuje trafienie, a drugiej nie, zawody zostają zakończone, jeżeli żaden nie trafi lub obydwaj, zarządzana jest kolejna seria. W sobotniej konfrontacji aż jedenastu graczy musiało stanąć oko w oko z golkiperem rywala. Ostatecznie wygraną za dwa punkty zapewnił UKS KTH krążek precyzyjnie skierowany do siatki Podhala przez Łukasza Ferka.

Koniec sezonu odmierzają pozostałe do rozegrania mecze, a tych kryniczanie mają przed sobą jeszcze trzy - jeden z Cracovią i dwa z KH Dębica. Mineralni nadal zajmują czwartą lokatę, ale ta przed nimi wciąż pozostaje w zasięgu.

06.03.2021 - żacy młodsi
UKS KTH - MMKS Podhale 5 - 4 K (1-2,2-2,1-0)
    0 - 1 06:15 Marek Maciej (+1)
    0 - 2 14:12 Kalata Karol
    1 - 2 17:48 Makuch Paweł - Dubel Adrian
    2 - 2 23:02 Makuch Paweł - Potok Jakub (+1)
    2 - 3 24:46 Kalata Karol - Szlachtowski Mieszko, Duda Eryk
    2 - 4 29:18 Kalata Karol - Bocheński Kamil (-1)
    3 - 4 35:46 Makuch Paweł (rzut karny)
    4 - 4 44:15 Potok Krzysztof - Dubel Adrian (-1)
    5 - 4 60:00 Ferek Łukasz (decydujący rzut karny)

kary: 16 min. - 12 min.
sędziowali: N.Szczerba i S.Strózik

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Kruczek, od 20:00 Nosal, od 40:00 Kruczek - Klimek, Mosoń; K.Potok, Obrzut (2), Ferek (4) - Hurej, J.Potok (2); Dubel (4), Makuch, Lubański (2) - Jacher, Mordarski; F.Zieja, Kipiel, Parfenov (2) - trenerzy T.Cieślicki i D.Dubel

MMKS Podhale Nowy Targ:
Parszywka, od 30:02 Knap - Bocheński (2), Cionżyński; Siaśkiewicz (2), Kalata, Szlachtowski - Marek (2), Kozielski; Jaszczyk, Walicki, Zubek - Duda (2), Danel; Czaja, Węglarczyk (4), Jędrol - Myrda - trener Brejta Grzegorz

żacy młodsi UKS KTH

Paweł MAKUCH ustrzelił hat-tricka, Łukasz FEREK wykonał zwycięski rzut karny (powyżej)

Krzysztof POTOK zdobył wyrównującego gola (poniżej)