ZawszeKTH
SEZON 2020/2021

INFORMACJE
2020/2021


01.12.2020
Panie do Austrii, młodzież do Krynicy

Hokejowa centrala planuje grudniowe akcje szkoleniowe kadrowiczów, wśród powoływanych hokeistek i hokeistów są zawodniczki i zawodnicy wywodzący się z krynickiego ośrodka.


12 i 13 grudnia reprezentacja seniorek występująca w rozgrywkach EWHL pod nazwą Silesian Metropolis Katowice (SMK) rozegra kolejne mecze dlatego już kilka dni wcześniej hokeistki spotkają się na zgrupowaniu w Katowicach-Janowie. Kadra liczyć będzie 23 zawodniczki, w tym gronie są również wychowanki KTH - Zuzanna BARAN, Wiktoria GOGOC i Ida TALANDA.

Zuzanna aktualnie już trzeci sezon reprezentuje barwy Šarišanki Prešov występującej w Słowackiej Ekstralidze Kobiet. W bieżącym sezonie szczególnym ze względu na trwającą pandemię Słowaczki rozegrały zaledwie dwie kolejki, a Šarišanka tylko jeden mecz, do rozgrywek po dłuższej przerwie mają powrócić 5 grudnia. Napastniczka z Krynicy w tym jedynym na razie ligowym spotkaniu zaliczyła asystę, grudniowe zawody SMK będą jej debiutem w EWHL.

Wiktoria i Ida taki debiut mają już za sobą, z kadrą w lidze europejskiej grały w poprzednim sezonie. W obecnym też rozegrały już spotkania zapisując na kontach pierwsze punkty - Wiki za gola i asystę, a Ida za celne trafienie. Na krajowych lodowiskach obydwie kolejny sezon bronią barw Polonii Bytom, która wciąż pozostaje niedościgniona w rozgrywkach PLHK. Gogoc występująca w formacji obronnej w sześciu meczach zaliczyła sześć asyst, a napastniczka Talanda w siedmiu występach zainkasowała osiem punktów za siedem goli i podanie.

W tabeli EWHL po sześciu pojedynkach polska drużyna zajmuje aktualnie ósme, przedostatnie miejsce. W połowie grudnia w austriackim Zeltweg dwukrotnie zmierzy się z piątym w zestawieniu zespołem Aisulu Almaty z Kazachstanu.

Wychowankowie KTH otrzymali również powołania na zgrupowanie kadry Juniorów U18, która w dniach 14-19 grudnia szkolić się będzie na lodowisku w Krynicy-Zdroju. W rodzinne strony zawitają więc choć "służbowo" występujący poza macierzą Jakub WILK i Marlon WRÓBEL. Obydwaj byli już powoływani w bieżącym sezonie na zgrupowania osiemnastki. Na co dzień Marlon jest napastnikiem i reprezentuje MKS Cracovia w rozgrywkach 1 Ligi PZHL oraz w meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów i Ligi Juniorów Młodszych. Łącznie we wszystkich dwudziestu trzech meczach zgromadził dotychczas punty za dwa gole i osiem asyst.

Równie bogaty sezon zapisuje w swojej historii Jakub. Aktualnie uczeń katowickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego reprezentuje SMS w rozgrywkach Czeskiej Ligi Juniorów, która w obecnym reżimie rozegrała dopiero cztery mecze, krynicki defensor zdobył w nich jedną bramkę i jedną asystę. A w Polsce reprezentuje barwy Zagłębia Sosnowiec grając podobnie jak Marlon w 1 Lidze PZHL, w meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów i Ligi Juniorów Młodszych oraz w rozgrywkach juniora młodszego ŚZHL.

Kadra osiemnastolatków na zakończenie zgrupowania w uzdrowisku rozegra dwa kontrolne mecze 18 i 19 grudnia.
(e2rds)
-= 324 =-

  

KRYNICKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
w historii KTH


zawiązane zostało
23 LISTOPADA 1928 r.

Mistrz Polski
- 1950 -

Wicemistrz Polski
- 1949, 1951, 1953, 1999 -

Brązowy Medal MP
- 1937, 1952, 1957, 2000 -
OLIMPIJCZYCY MISTRZOWIE i MEDALIŚCI MŚ i ME
REPREZENTANCI POLSKI
MISTRZOWIE i MEDALISCI
MISTRZOSTW POLSKI
DZIAŁACZE ZAWODNICY
2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2004   2003   [PZHL] [STATYSTYKI LIGOWE]
[CRACOVIA] [TYCHY] [POLONIA] [PODHALE] [JASTRZĘBIE] [UNIA] [KATOWICE] [GDAŃSK] [NAPRZÓD] [SMS]
[TORUŃ] [ZAGŁĘBIE] [DĘBICA] [MMKS] [STOCZNIOWIEC]
Copyright 1999-
ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH
kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli