SEZON 2020/2021

2020/2021

26.01.2021
Dwa punkty w pięknym stylu

W weekendowych meczach żaków młodszych skupiła się niemal cała esencja hokeja. Aż miło było popatrzeć na nieustanną walkę dwunastolatków o każdy krążek i każdy metr lodu i to wcale nie w tempie ślizgawkowym. W dwóch pojedynkach młodych katehetów z rówieśnikami z Sanoka, każda z drużyn wyniosła swoją satysfakcję, w sobotę tryumfowali goście, dzień później po rzutach karnych konfrontację wygrali gospodarze.

Pierwsza konfrontacja nie rozpoczęła się pomyślnie dla miejscowych, grając w przewadze stracili dwie bramki podczas jednego wykluczenia rywala, co sprawiło, że już na wstępie przypadła im trudniejsza rola odrabiającego straty. Dwukrotnie podczas pierwszej tercji kryniczanie zdobywali kontaktowe gole, jednak wciąż rywale uciekali z wynikiem, a w drugiej części meczu znacznie odskoczyli i mimo usilnych prób pomniejszenia dystansu ostatecznie kateheci ulegli 4-10.

Zupełnie inaczej potoczył się niedzielny pojedynek. Z przytupem rozpoczęli gospodarze już w trzeciej minucie rewanżując się za poprzedni mecz bramką zdobytą w osłabieniu, a na wyrównanie Niedźwiadków szybko odpowiedzieli drugim golem. Rywalizacja nabrała rumieńców dynamicznie przenosząc się z akcjami to pod jedną, to pod drugą bramkę. Więcej w tym starciu uzyskali przyjezdni i w połowie meczu prowadzili różnicą trzech goli, ale od tej pory marsz po swoje rozpoczęli mineralni. Gol tuż po zmianie między słupkami sanockiej bramki wzmocnił przekonanie o równorzędnej walce z liderem. Na początku trzeciej odsłony kateheci mogli już mocnym uderzeniem doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystali rzutu karnego, jednak upragniony remis osiągnęli kilka minut później. Riposta gości była szybka i w tej sytuacji nadto bolesna, a uzyskaną kruchą przewagę bronili niezwykle zacięcie. Minutę przed końcem trzeciej tercji przed wznowieniem w strefie rywali trenerzy KTH zdecydowali się na manewr wymiany bramkarza na dodatkowego gracza w polu. Decyzja okazała się kluczową dla końcowego rozstrzygnięcia. Wystarczyło zaledwie osiem sekund by uzdrowiskowy zespół cieszył się z kolejnego wyrównania. Wynik 6-6 utrzymał się do końcowej syreny.

W rywalizacji żaków młodszych przy równej liczbie goli nie przeprowadza się dogrywek, mecz rozstrzygają rzuty karne. W pierwszej turze wymiennie po pięciu zawodników z każdej drużyny do uzyskania korzystnego rozstrzygnięcia. Z pośród wykonanych dziewięciu najazdów w niedzielnym spotkaniu tylko jeden zakończył się celnym trafieniem - Pawła Kołodzieja z Sanoka pięknym strzałem w lewe górne okno pokonał Łukasz Ferek, dla którego był to trzeci gol w niedzielnych zawodach. Tym samym kryniczanie po raz pierwszy w sezonie pokonali liderującą grupie małopolskiej drużynę Niedźwiadków.

Po ośmiu rozegranych meczach zespół UKS KTH (11 pkt.) dysponujący najmniej liczną kadrą i z największą liczbą najmłodszych wiekowo zawodników z pięciu uczestników rywalizacji grupowej zajmuje czwarta lokatę wyprzedzając rówieśników z Dębicy (bez punktów). Wyżej plasują się Cracovia (12 pkt.), Podhale (18 pkt.) i Niedźwiadki (22 pkt.).

24.01.2021 - żacy młodsi
UKS KTH - Niedźwiadki Sanok 7 - 6 K (2-3,2-2,2-1;1-0)
    6 - 6 58:58 Dubel Adrian - Makuch Paweł
    7 - 6 65:00 Ferek Łukasz (rzut karny decydujący)

kary: 6 min. - 4 min.
sędziowali: N.Szczerba i S.Strózik

23.01.2021 - żacy młodsi
UKS KTH - Niedźwiadki Sanok 4 - 10 (2-4,0-3,2-3)
    0 - 1 02:33 Sroka Antoni (-1)
    0 - 2 02:54 Burczyk Łukasz (-1)
    1 - 2 03:37 Ferek Łukasz - Potok Krzysztof, Obrzut Adam (+1)
    1 - 3 09:44 Robel Piotr (+1)
    2 - 3 11:36 Dubel Adrian
    2 - 4 13:11 Suchecki Alan - Suchecki Kacper, Burczyk Łukasz
    2 - 5 26:40 Suchecki Kacper - Burczyk Łukasz, Suchecki Alan (+1)
    2 - 6 28:00 Sroka Antoni - Robel Piotr
    2 - 7 33:21 Suchecki Alan - Serwatko Jakub (-1)
    2 - 8 41:21 Suchecki Kacper - Suchecki Alan
    3 - 8 44:48 Dubel Adrian - Potok Jakub
    4 - 8 47:01 Makuch Paweł
    4 - 9 52:46 Burczyk Łukasz - Suchecki Kacper (+1)
    4 - 10 57:56 Serwatko Jakub

kary: 14 min. - 39 min.

UKS KTH Krynica-Zdrój (4):
Kruczek Wiktor - Klimek Tomasz, Baut Bartosz; Potok Krzysztof, Obrzut Adam, Ferek Łukasz - Hurej Oliwier, Potok Jakub [C] (2); Dubel Adrian (4), Makuch Paweł (2), Lubański Adrian - Jacher Szymon, Mordarski Oskar (2); Zieja Franciszek, Kipiel Mateusz (2), Parfenov Andrey (4) - Mosoń Patryk - trenerzy Cieślicki Tomasz, Dubel Damian

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok:
Kołodziej Paweł, od 40:00 Koczera Kacper /drugi mecz Kołodziej Paweł, od 31:21 Koczera Kacper - Serwatko Jakub (4), Kosturska Iga; Suchecki Kacper, Suchecki Alan, Burczyk Łukasz - Strzyżowski Antoni, Robel Stanisław; Sroka Antoni (2), Robel Piotr (6+25) [tylko pierwszy mecz], Kurek Oskar - Kopczyński Paweł, Radwański Alan (2); Kłodowski Kacper (4), Bator Oskar, Sawicki Gabriel - Florko Marcel, Paszkiewcz Maksym - trener Kowalski Mateusz