SEZON 2020/2021

2020/2021

04.02.2021
Z Podhalem pod kreską

Po raz czwarty i ostatni w sezonie zasadniczym żacy starsi UKS KTH zmierzyli się w ligowym pojedynku z hokeistami MMKS Podhale. Nie udało się kryniczanom w tych spotkaniach znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie Górali, również i w tym ostatnim mimo dobrego początku komplet punktów ponownie zgarnęli rywale. A do tego kryniczanie stracili czołowego snajpera.

Długo próbowali swoich sił młodzi hokeiści wielokrotnie sprawdzając dyspozycje bramkarzy zanim w 17 min. gry padł pierwszy gol. Prowadzenie objęli gospodarze po sprytnym zagraniu Mateusza Machała w małym zamieszaniu pod bramką gości, utrzymali tę przewagę do pierwszych minut drugiej tercji, kiedy nowotarżanie doprowadzili do wyrównania. W połowie meczu przyjezdni zdobyli drugiego gola, a w krótkim odstępie czasu kolejne dwa. Tuż przed przerwą dystans dzielący zespoły pomniejszył Wiktor Klimczak i po czterdziestu minutach meczu nowotarżanie prowadzili 4-2. W ostatniej części konfrontacji skutecznością wykazali się tylko hokeiści Podhala trzykrotnie jeszcze pokonując golkipera katehetów.

Niekorzystny bilans miejscowych w starciu z Szarotkami dopełniła jeszcze jedna strata. Kontuzji kolana po zderzeniu z bandą doznał wiodący napastnik zespołu Tomasz Majerczyk, który z powodu urazu musiał opuścić lodową taflę. Czy czołowy snajper będzie mógł wspomagać drużynę w nadchodzących meczach wykaże lekarska diagnoza. A najbliższe zawody żaków starszych UKS KTH w niedzielę 6 lutego z Unią Oświęcim na wyjeździe, tydzień później w Krynicy-Zdroju z Niedźwiadkami Sanok.

04.02.2020
UKS KTH - MMKS Podhale 2 - 7 (1-0,1-4,0-3)
    1 - 0 16:37 Machał Mateusz - Klimczak Wiktor
    1 - 1 24:51 Piątek Adrian - Antolak Igor
    1 - 2 29:49 Wsół Gabriel - Zubek Patryk
    1 - 3 33:57 Michalski Stanisław - Piątek Adrian
    1 - 4 35:54 Michalski Stanisław - Jastrzębski Kacper, Wsół Gabriel
    2 - 4 38:28 Klimczak Wiktor - Machał Mateusz (-1)
    2 - 5 45:49 Wsół Gabriel - Zubek Patryk
    2 - 6 48:20 Antolak Igor
    2 - 7 49:57 Zubek Patryk - Michalski Stanisław (+2)

kary: 20 min. - 50 min.
sędziowali: Szczerba Nikifor i Strózik Sławomir

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Chabior Szymon, od 29:31 Polański Bartosz - Sobczak Michał (2), Bober Dominik (2); Zygmunt Franciszek, Ptaszek Tomasz, Majerczyk Tomasz (2) - Makuch Maksym (6), Nosal Emilia; Machał Mateusz (4), Klimczak Wiktor (2), Zieja Zuzanna (2) - Wszołek Oskar - trener Chabior Adrian