ZawszeKTH
sezon
informacje 2017/18


06.12.2017
O Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju

W dniach 21-22 grudnia 2017 r. już po raz trzeci, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, rozegrany zostanie w Krynicy-Zdroju "Międzynarodowy Turniej o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju".


Turniej rozegrany zostanie imieniem Krzysztofa Kiklicy, założyciela KTH Klubu Młodzieżowego i jego pierwszego prezesa.

Organizatorem turnieju jest Krynickie Towarzystwo Hokejowe Klub Młodzieżowy przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Krynica-Zdrój oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju.

W dwudniowym turnieju weźmie udział osiem zespołów grupy żaków młodszych z kraju i zagranicy. Polskę reprezentować będą cztery Ośrodki Szkolenia Sportowego utworzone w tym roku, dzięki staraniom Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz drużyna gospodarzy KTH KM Krynica.

21 grudnia uczestnicy zawodów rywalizować będą w grupach, dzień później spotkają się w meczach decydujących o miejscach w końcowej klasyfikacji. Zawody zakończy oficjalna ceremonia wręczenia nagród zaplanowana na godzinę 19:30 w drugim dniu turnieju, 22 grudnia.

Każdy z uczestników turnieju otrzyma wyjątkowy medal, którego projekt został stworzony specjalnie na tą imprezę oraz pamiątkowy dyplom, a biorące udział w turnieju drużyny puchar i pamiątkowy dyplom.

Podczas turnieju wybrani zostaną najlepsi zawodnicy i wyróżnieni nagrodami indywidualnymi w formie sprzętu hokejowego. Jednym z fundatorów nagrody indywidualnej jest firma Sportrebel z Rudy Śląskiej.

W ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju weźmie udział pan Jerzy Mruk, kryniczanin - wieloletni zawodnik (bramkarz), trener reprezentacji Polski, pomysłodawca i propagator wprowadzenia rozgrywek Mini Hokeja w Polsce.
Podczas ceremonii zakończenia turnieju gościć będziemy panią Lilianę Kiklicę małżonkę patrona naszego turnieju oraz władze naszego miasta.

W tym roku w gronie gości honorowych miło nam będzie gościć panów Piotra Krysiaka i Krzysztofa Czecha, przedstawicieli Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, pomysłodawców i twórców powstałych w tym roku Ośrodków Szkolenia Sportowego w hokeju na lodzie.

Wszystkie informacje z turnieju zamieszczane będą na bieżąco na stronie klubu www.kthkmkrynica.pl oraz stronie sympatyków KTH kth.i24.pl

Turniej współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Krynica-Zdrój.

W organizacje turnieju włączyło się wielu sponsorów za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla firm: Jas-Pol, ERBET, INSTEL Krynica, CECHINI Muszyna, Muszynianka, Concept Music Art, Piekarnia Sekuła, HOKEJ.NET i Sportrebel.
(informacja prasowa)

O Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju

-= 1129 =-  


KRYNICKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
w historii KTH


zawiązane zostało
23 LISTOPADA 1928 r.

Mistrz Polski
- 1950 -

Wicemistrz Polski
- 1949, 1951, 1953, 1999 -

Brązowy Medal MP
- 1937, 1952, 1957, 2000 -
OLIMPIJCZYCY MISTRZOWIE i MEDALIŚCI MŚ i ME
REPREZENTANCI POLSKI
MISTRZOWIE i MEDALISCI
MISTRZOSTW POLSKI
DZIAŁACZE ZAWODNICY
2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008  
Copyright 1999-
ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH
kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli