ZawszeKTH
 
informacje 2017/18


23.08.2017
Nasi na Słowacji

Trójka młodych kryniczan rozgrywa przedsezonowe mecze sparingowe za południową granicą i z powodzeniem wspiera zaprzyjaźnioną drużynę HC 46 Bardejov.


Na co dzień uczestniczą w letnich treningach KTH KM, ale korzystają również z każdej innej okazji by uczyć się i sprawdzać umiejętności przed nadchodzącym sezonem. Nastolatkowie Szymon Kiełbicki i Jakub Wilk w miniony weekend uczestniczyli w trzydniowych konsultacjach zorganizowanych przez MOZHL, a w bieżącym tygodniu, wraz z Marlonem Wróblem, udzielają się na Słowacji rozgrywając mecze w barwach bardejowskiego klubu.

W środę uczestniczyli w sparingowym meczu przeciw drużynie HK Michalovce. Spotkanie zakończyło się wygraną rywali 6-4. Dwa gole dla Bardejowa zdobył Kiełbicki, jedno celne trafienie zapisał Wilk, a Wróbel zaliczył asystę. Jutro w barwach HC 46 rozegrają drugi mecz, tym razem z zespołem Liba Academy.

W poprzednim sezonie za południową granicą w ligowych rozgrywkach młodzieżowych uczestniczyła kilkuosobowa grupa wychowanków KTH KM, reprezentując kluby ze Spisskiej Novej Vsi i Bardejova. Nowe regulacje w słowackim hokeju ograniczyły te możliwości. Jedynie dwóch kryniczan - Damian Tyczyński i Patryk Gosztyła, jako, że to już ich trzeci sezon w zespole Spisskiej, będą mogli nadal grać na Słowacji (aktualnie w ekstralidze juniorów).
(e2rds)


Szymon Kiełbicki, Marlon Wróbel, Jakub Wilk (fot. R.Kiełbicki)
Szymon Kiełbicki, Marlon Wróbel, Jakub Wilk-= 840 =-  
2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008  
Copyright 1999-
ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH
kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli